سلامتی با عسل

عسل معجونی ست که نتنها با استفاده از آن به یک لذت خاص خوراکی دست پیدا میکنیم بلکه در کنار این به درمان پاره از مشکلات جسمانی و روانی کمک کرده و به سلامتی ارزان قیمتی داخل میشویم .

عسلِ غيرقابل فساد، ضد ميكرب و داراي گلوكز و فروكتوز ساده همراه با عصارة گياهان از طريق دهان، مري، معده و روده ها ظرف بيست دقيقه سريعاً جذب خون مي شود. اين داروي شفابخشِ معجزه آساي الهي بدون عوارض جانبي براي درمان به كار مي رود.

عسل بال عرضه بی واسطه عسل مرغوب کوهستان های آذربایجان

عسل نوعی فراورده طبیعی میباشد که براحتی با دیگر محصولات طبیعت منزوج شده و عصاره های شفا بخشی استخراج میشود در زیر به چند نمونه از این ترکیبات عسل همراه با کاربردهای آن اشاره میکنیم :

ترکیب عسل با آب زرشک :

يك پيمانه عسل همراه؛ يك پيمانه آب زرشك سياه تازه(نسبتِ برابر): یک پيمانه، عسلِ زرشك به دست مي آيد. /

عسل زرشك داراي طبعي سرد و مرطوب براي رفعِ مشكلات كبدي اعم از چربي كبد يا ترشح آنزيم كبدي غيرطبيعي و يا عدم كاركرد منظم آن و براي پايين آوردن فشار خون ناشي از مشكلات خوني و كبدي است.
درضمن براي رفع و جلوگيري از آفتِ دهان و حساسيت و آلرژي پوستي ناشي از مشكلات كبدي توصيه مي شود. عسل زرشك در تصفيه خون و رفع چربي هاي خون به ما كمك مي نمايد. به علاوه براي كساني كه صفرايشان خوب كار نمي كند و يا اينكه صفراي خودشان را كاملاً برداشته اند، بسيار مفيد است.

مصرف يك قاشق غذاخوري پر، صبح ناشتا و شب ناشتا براي رهايي از مشكلات گفته شده، الزامي است و مصرف كرم جوانة گندم براي مشكلات پوستي همراه با مصرف عسل زرشك روزانه دو تا سه ساعت روي پوست، لازم است.

با تحقيق در نوشيدن اين عصاره در يك آزمايش چهل روزه، نشان مي دهد كه چربي دور كبد و ترشح آنزيم كبدي نسبت به روز اول از بين رفته و يا بسيار كم شده و در حساسيت ها و آلرژي ها، فرد در مصرف عسل زرشك ده روزه با يك پرهيز غذايي، تغييرات محسوسي را حس خواهد نمود كه با ادامة مصرف، مي تواند شفابخشي آن را در خود حس نمايد. در ضمن در نوشيدن طولاني عسل زرشك، فشار خون نامنظم شخص نظم خواهد گرفت و فشار برگشت به قلب را تنظيم خواهد نمود و در صورت بالا بودن، آن را پايين مي آورد و مشكلات ناشي از مصرف داروها و يا تغذيه هاي نامناسب كه كبد را تحريك و يا كم كار مي سازد نيز مرتفع خواهد شد.

در حساسيتهاي پوستي و آفت دهان، گذاشتن عسل زرشك روي

موضع به مدتِ بيست دقيقه يكبار در اولين روز و يكساعت يكبار در روز دوم و سه ساعت يكبار در روزهاي بعدي، بهترين معالجه براي اين مشكل است و بايد مصرف عسل زرشك بهصورت خوراكي همراه با ماليدن فراموش نشود

موضع به مدتِ بيستدقيقه يكبار در اولين روز و يكساعت يكبار در روز دوم و سه ساعت يكبار در روزهاي بعدي، بهترين معالجه براي اين مشكل است و بايد مصرف عسل زرشك ب هصورت خوراكي همراه با ماليدن فراموش نشود

اين عسل هيچ گونه عوارض جانبي نداشته و كساني كه از فشار خون پاييني برخوردارند بايد در مصرف آن دقت كرده و در صورت اُفت شديد فشار خون، از آن كمتر مصرف كنند و يا آنكه آن را همراه با عسل زنجبيل ميل نمايند.

عسل درجه یک عسل بال (سفارش بی واسطه )

ترکیب عسل با زنجبیل :

يك پيمانه عسل همراه با يك پيمانه آب زنجبيل تاز با هم ترکیب کنیم عصاره بدست آمده بسیار مفید خواهد بود و به مانند دارو نوشيدن عسل زنجبيل همانند آنتي بيوتيك ها عمل كرده و عفونت بدن را خشك مي كند. اين عصارة عسل داراي طبعي گرم و خشك است و چرك گلو و لوزه را سريعاً از بين مي برد. گاهي مشاهده شده بدن نسبت به آنتي بيوتيك هاي شيميايي واكنش مثبتي از خود نشان نمي دهد و يا اينكه به آنتي بيوتيك ها حساسيت نشان داده، فرد نمي تواند از آنها استفاده نمايد كه در اين صورت عسل زنجبيل نوعي آنتي بيوتيك خاصي دارد كه مي تواند جايگزين آنها گردد و ايجاد حساسيت نيز نخواهد نمود و درصورت
بروز حساسيت، مصرف آن با عسل زرشك توصيه مي شود. همان گونه كه مي دانيد تمامي آنتي بيوتيك ها داراي طبيعت نسبتاً گرمي هستند كه با مصرف عسل زرشك پس از پنج الي ده دقيقه بعد از استفاده عسل زنجبيل مي توانيد از گرمي عسل زنجبيل بكاهد

اين ترکیب عسل براي نفخ معده همچون قرص هاي رانيتيدين و آمپرازول و … عمل مي نمايد و اسيد معدة را فروكش و با مصرف به موقع و طولاني مدت كم خواهد نمود.

نوشيدن عصارة زنجبيل با عسل هيچ گونه عوارض جانبي نخواهد داشت (در موارد خاص البته با نظر پزشک مصرف شود )و ظرف 20 دقيقه در خون عمل شفابخشي خود را انجام خواهد داد. گاهي در لوزه، انحرافي غيرطبيعي وجود دارد كه باقي ماندة غذا در آنجا به التهاب و عفونت گلو و لوزه منجر مي شود. اين چنين افراد معمولاً عفونت هاي بدنشان و يا سرماخوردگي شان آنان از شوك گلو آغاز مي شود. بنا بر اين پاكسازي و ضدعفوني اين محل با آب نمك بسيار مناسب است، ليكن مي توان از اين عصاره براي رهايي از عفونت ها و التهابات گلو بهتر ياري گرفت.

لازم به ذكر است؛ كه مقدار مصرف عسل زنجبيل براي عفونت گلو هر 6 تا 8 ساعت يك بار يك قاشق مرباخوري به صورت مكيدن است و براي مشكلات نفخ معده، صبح ناشتا يك قاشق مرباخوري و شب ناشتا
يك قاشق مرباخوري و درصورتي كه در طول روز در ساعت معيني معده نفخ مي كند، 10 دقيقه قبل و يا بعد از غذا و يا هنگام نفخ بنا به دردي كه هر شخص در موقع خاصي حس مي نمايد يك قاشق مرباخوري
مصرف شود.

توضيح آنكه براي نفخ معده عسل زنجبيل حكم پايين آورنده و گاهي ازبين برنده ي اسيد معده را دارد و در مواردي كه علاج كامل صورت نگيرد، باید عسل کوهستان را همراه با نظر پزشک معالج براي مدت زمان مشخص و با برنامه معین استفاده کرد .

عسل ناب کوهستان سبلان (ساوالان )

ترکیب عسل با سنجد :

مخلوط يك پيمانه گل سنجد با يك پيمانه عسل:

گل هاي تازه سنجد را از شاخ و برگ جدا كرده و داخل عسل مي خوابانيم. رطوبت عسل از 14 درصد به 19 درصد مي رسد و رطوبت با درجه حرارت 25 درجه سانتي گراد به 14 درصد برگشت داده خواهد شد. اين عمل چندين بار تكرار مي شود تا مقدار زيادي از اين گل هاي تازه بهاري سنجد داخل عسل عصاره گيري شود.

اسانس و بوي خاص سنجد بسيار فرّار است. يادمان باشد كه نبايد دماي تبخيركنندة رطوبت از 25 درجه بالاتر برود .عسل سنجد براي تنظيم هورمون استروژن زنان بسيار مفيد است عدم نظم هورمون زنانگي در خانم ها باعث مشكلاتي همچون درد به هنگام عادت ماهيانه، درد در قسمت جلو و يا پشت سر، ميگرن، كم خوابي و گاهي منجر به بروزِ حالت هاي فردِ كم خون و يا توقف دورة ماهيانه خانم ها مي شود و گاهي نيز كاهش هورمون زنانگي و يا افزايش هورمون مردانگي در يك زن مشكلاتي همچون رشد موي زائد در صورت (به صورت ريش و سبيل) و تغيير صدا را ايجاد مي نمايد.

تجويز آن براي يكصد نفر از خانم ها نشان داده كه در بيشتر آنها مشكلات ميگرن و مشكلات عادت ماهيانه برطرف شده است و در بعضي از موارد، تنظيم هورمون به حالتي شگفت انگيز انجام شده كه موهاي زائد در صورت از بین میرود . مصرف يك تا دو قاشق غذاخوري پر در روز به صورت مكيدن همراه بامصرف عسل ممتاز کوهستان بسيار مفيد است. اين عسل همراه با بزاق دهان از راه دهان و مري و شايد معده ظرف بيست دقيقه وارد خون شده و عملكرد خود را در چند روز اول نشان خواهد داد. مصرف گردة گل همراه با فرآورده هاي بالا در مواردي لازم است.

در مجموع مشاهده شده كه مصرف عسل سنجد در 20 الي 40 روز به صورتِ مداوم توانسته حتّي عفونت هاي رحمي را از بين ببرد

اين عصاره در رفع مشكلات مخفي و گرفتگي هاي شديد عروقي و همچنين سردردها و ميگرن هاي شديد چه براي مردان و چه براي زنان بسيار مؤثر و شفابخش است.

عسل ممتاز درجه یک عسل بال

ترکیب عسل با آناناس

اين عصاره براي جوش خوردن استخوا نهاي شكسته و سرعت ترميم زخمها و سوختگ يها و همچنين بهبودِ زودتر در عم لهاي جراحي مصرف م يشود. عسل آناناس يك سرم خوراكي مطبوعي است كه بيشتر هنگامي مصرف میگردد كه فرد بيمار در بستر بيماري قدرت حركت ندارد و بسيار ضعيف شده است.

سه قاشق عسل آناناس همراه با يك ليوان آب، يك آب ميوة طبيعي تازه را تشكيل مي دهد.
طريقه مصرف:
صبح (ناشتا): يك قاشق غذاخوري پر
شب (ناشتا): يك قاشق غذاخوري پر
مصرف آن نه تنها هيچ گونه عوارض جانبي نداشته، بلكه به عنوان يك سرم خوراكي به صورت مصرف 2 تا 5 قاشق غذاخوري در هنگام بستري ظرف بيست دقيقه وارد خون شده و تأثير خود را در ده روز اول به صورت چشمگيري نشان خواهد داد.

لوح زرین عسل بال

ترکیب عسل با لیموترش :

يك پيمانه عسل همراه با يك پيمانه آب ليموترش تازه معجون عسل لیمو را بدست میدهد که بسیار مفید میباشد .

عسل ليموترش خواب فرد را كم كرده و نشاط خاصي در بدن مي آفريند و براي دانش آموزان و دانشجويان بسيار مفيد است، زيرا از سنگيني غذا در معده مي كاهد و شادابي خاصي براي دانش آموزان مي آورد.
اين عصاره، جذب غذا را در معده و روده افزايش داده؛ مي تواند به جاي نوشيدني هاي گازدار پس از غذاهاي سنگين مصرف شود. با عنايت به داشت ویتامین سی بسیار زیاد مانع سرماخوردگی شده لذا نوشیدن آن در طول زندگی برای اکثر افراد بسیار مفید میباشد .

عسل ليموترش براي خانم هاي حامله نيز سِرُمي خوراكي است و در حالت ويار حاملگي مي تواند به آنها كمك شاياني نمايد. خانم هايي كه در اين حالت هستند و حالت ويار آن ها باعث مي شود نتوانند غذاهاي مورد نيازشان را مصرف و تأمين نمايند و حالت تهوع مانع مصرف مي شود، براي برگشت به حالت اوليه تا 48 ساعت مي توانند از نوشيدن اين عصاره بدون مصرف غذاهاي ديگر به راحتي زندگي نمايند. همچنين براي افراد عادي در حالت تهوع بسيار مفيد است. در رانندگي مصرف شربت عسل ليمو بسيار مفيد و باعث نشاط و عدم خواب آلودگي راننده خواهد شد.
بهترين زمان مصرف:
صبح يك قاشق غذاخوري
شب يك قاشق غذاخوري
و در حالت اضطراري هنگامي كه حالت تهوع داريد، مي توانيد از اين نوشيدني به عنوان نوشيدني شفابخش ضد حالت تهوع استفاده كنيد. نوشيدن حدودِ 10 قاشق غذاخوري در روز و جايگزين كردن آن به جاي غذاهاي روزانه براي كساني كه پس از عمل جراحي و يا شيمي درماني حالت تهوع بسيار زياد دارند و نمي توانند تغذية مناسب داشته باشند، معجزه گر است و شايد براي جلوگيري از خواب آلودگي موقع لزوم نوشيدن آن لازم باشد.

شايد با مصرف عسل ليمو كساني كه مشكل معده دارند، درد خفيفي در ناحيه ي معده حس نمايند كه با مصرف عسل زنجبيل ظرفِ ده دقيقه بعد از آن رفع خواهد شد ان اشاا..

عسل ناب کوهستان سبلان

ترکیب عسل با خرما :

يك پيمانه عسل همراه يك پيمانه آب نري نخل خرما همراه با گرده تازه نخل خرما و مقدار كمي گردة گل زنبور عسل به روش عصاره گيري یک چهارم پیمانه عسل خرما خواهد داد .

اين عصاره براي ازدياد اسپرم در مردان، نفوذپذيري بيشتر در تخمك و عدم مرگ و مير و مشكلاتي ديگر در تركيب اسپرم با تخمك كه در معالجة ناباروري در مردان استفاده مي شود و همچنين براي دير انزالي و
شُلي كمر و ضعف قواي جنسي نيز بسيار مناسب است

عصارة نخل خرما براي تورم پروستات بسيار مناسب و شفابخش است. مصرفِ مكرر اين عسل هيچ گونه عوارض جانبي نخواهد داشت. درصورتي كه گرميِِ زياد آن به فرد آسيب برساند، ده دقيقه بعد، از عسل زرشك استفاده نمايد تا تعديل شود. لازم به يادآوري است، كساني كه حساسيت بهاري دارند، بايد در مصرف عسل نخل خرما دقت كنند، زيرا گردة نخل خرماي موجود در عسل خرما شايد براي شان ايجاد حساسيت نمايد